Internetowe Konto Pacjenta (IKP)
IKP to bezpłatna aplikacja (portal) Ministerstwa Zdrowia. Dzięki niej pacjenci mają szybki i bezpieczny dostęp do danych medycznych swoich i swoich bliskich oraz możliwość otrzymywania e-Recept SMS-em i/lub e-mailem, a w przypadku chorób przewlekłych także otrzymywania recept na kontynuacje leczenia bez konieczności wizyty w gabinecie.
Na IKP pacjent sprawdzi historię udzielonych mu świadczeń finansowanych przez NFZ, a z czasem dzięki e-Skierowaniu zobaczy na swoim koncie zaplanowane wizyty do lekarza spacjalisty, zabiegi i pobyty w szpitalu. Na portalu można wypełnić rownież ankietę zdrowego stylu życia.
Korzyści z korzystania z IKP:
  • wygoda – dostęp do historii leczenia swojej oraz swoich dzieci (do 18. roku życia) z każdego miejsca na świecie, możliwość udostępnienia jej lekarzowi 
  • e-Recepta – możliwość otrzymania e-recepty SMS-em lub e-mailem, bez konieczności ich drukowania
  • bezpieczeństwo leczenia – możliwość sprawdzenia, jak przyjmować leki i w jakiej dawce
  • oszczędność czasu – możliwość otrzymania e-recepty na kontynuację leczenia bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim (Zamawianie e-recept)
  • pomoc w opiece nad starszymi – dostęp do danych medycznych bliskich, jeśli wyrażą oni na to zgodę. Dzięki temu opiekując się starszymi rodzicami, nawet gdy mieszkają daleko, mamy możliwość kontrolowania, czy wykupują zaordynowane im leki
  • porządek w dokumentach medycznych – wgląd w historię wizyt od 2008 r., za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, terminy zaplanowanych konsultacji, zabiegów lub pobytów w szpitalu i uzdrowisku
Portal IKP będzie ciągle rozwijany o dodatkowe funkcje w przyszłości np.: 
  • możliwość zarejestrowania się przez konto pacjenta do lekarza specjalisty (e-Skierowanie)
  • możliwość wyboru lub zmiany lekarza pierwszego kontaktu (także pielęgniarki i położnej)
  • dostęp do dokumentacji medycznej
Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma już właściwie założone konto pacjenta - wystarczy je tylko AKTYWOWAĆ przy pomocy Profilu Zaufanego (można go potwierdzić przez swoją bankowość elektroniczną) lub przez e-dowód.
Aby zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta, kliknij w obrazek poniżej:
POLECAMY także obejrzeć krótki filmik instruktażowy dotyczący Internetowego Konta Pacjenta. Pokazane jest na nim krok po kroku jak zalogować się do IKP oraz jak ustawić powiadomienia SMS-em i/lub emailem o wystawionych e-Receptach.
REJESTRACJA OGÓLNA: 

tel. 25 633 36 56

ul. Rynkowa 4, 08-110 Siedlce


GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek – piątek 
08:00 – 18:00 

1. Szpital Miejski SPZOZ,
ul. Starowiejska 15, Siedlce
tel. 25 644-68-95

2. Szpital Wojewódzki Sp. z o.o.
ul. Poniatowskiego 26, Siedlce 
tel. 25 640-33-32

3. RM-Meditrans
ul. Terespolska 13, Zbuczyn
tel. 25 641-69-00

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek – piątek:
18:00 – 08:00 

sobota – niedziela:
całodobowo