Internetowe Konto Pacjenta (IKP)
IKP to bezpłatna aplikacja (portal) Ministerstwa Zdrowia. Dzięki niej pacjenci mają szybki i bezpieczny dostęp do danych medycznych swoich i swoich bliskich oraz możliwość otrzymywania e-recept SMSem i/lub emailem, a w przypadku chorób przewlekłych także otrzymywania recept na kontynuacje leczenia bez konieczności wizyty w gabinecie.
Na IKP pacjent sprawdzi historię udzielonych mu świadczeń finansowanych przez NFZ, a z czasem dzięki e-skierowaniu zobaczy na swoim koncie zaplanowane wizyty do lekarza spacjalisty, zabiegi i pobyty w szpitalu. Na portalu można wypełnić rownież ankietę zdrowego stylu życia.
Korzyści z korzystania z IKP:
  • wygoda – dostęp do historii leczenia swojej oraz swoich dzieci (do 18. roku życia) z każdego miejsca na świecie, możliwość udostępnienia jej lekarzowi,
  • e-recepta – możliwość otrzymania e-recepty SMSem lub emailem, bez konieczności ich drukowania,
  • bezpieczeństwo leczenia – możliwość sprawdzenia, jak przyjmować leki i w jakiej dawce,
  • oszczędność czasu – możliwość otrzymania e-recepty na kontynuację leczenia bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim (Zamawianie e-recept),
  • pomoc w opiece nad starszymi – dostęp do danych medycznych bliskich, jeśli wyrażą oni na to zgodę. Dzięki temu opiekując się starszymi rodzicami, nawet gdy mieszkają daleko, mamy możliwość kontrolowania, czy wykupują zaordynowane im leki,
  • porządek w dokumentach medycznych – wgląd w historię wizyt od 2008 r., za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, terminy zaplanowanych konsultacji, zabiegów lub pobytów w szpitalu i uzdrowisku.
Portal IKP będzie ciągle rozwijany o dodatkowe funkcje w przyszłości np.: 
  • możliwość zarejestrowania się przez konto pacjenta do lekarza specjalisty (e-skierowanie),
  • możliwość wyboru lub zmiany lekarza pierwszego kontaktu (także pielęgniarki i położnej),
  • dostęp do dokumentacji medycznej.
Każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej ma już właściwie założone konto pacjenta - wystarczy je tylko AKTYWOWAĆ przy pomocy Profilu Zaufanego (można go potwierdzić przez swoją bankowość elektroniczną) lub przez e-dowód.
POLECAMY obejrzeć krótki filmik instruktażowy dotyczący Internetowego Konta Pacjenta. Pokazane jest na nim krok po kroku jakie funkcje oferuje oraz jak zalogować się do IKP.
Aby zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta, kliknij w obrazek poniżej:

REJESTRACJA OGÓLNA: 

tel. 25 633 36 56

ul. Rynkowa 4, 08-110 Siedlce


GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek – piątek 
08:00 – 18:00 

1. Szpital Miejski SPZOZ,
ul. Starowiejska 15, Siedlce
tel. 25 644-68-95

2. Szpital Wojewódzki Sp. z o.o.
ul. Poniatowskiego 26, Siedlce 
tel. 25 640-33-32

3. RM-Meditrans
ul. Terespolska 13, Zbuczyn
tel. 25 641-69-00

GODZINY OTWARCIA:

poniedziałek – piątek:
18:00 – 08:00 

sobota – niedziela:
całodobowo